Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy wyklętych”

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
Na zaproszenie Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Kazimierza Mądzika, nasz Szkolny Poczet Sztandarowy wziął udział w wojewódzkich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz włączył się w akcję „Zapalmy znicz pamięci” w miejscach poświęconych pamięci Żołnierzy Wyklętych na terenie województwa.
O godzinie 9.00 odbyła się w Bazylice Katedralnej Msza Święta w intencji Żołnierzy Wyklętych. Godzinę później uczestnicy złożyli kwiaty oraz zapalili znicze przed ścianą straceń w byłym Więzieniu
Kieleckim. O godzinie 10.30 rozpoczęły się uroczystości pod Pomnikiem Armii Krajowej.