Powitanie Jesieni

23 września 2022r. oficjalnie powitaliśmy nową, bogatą w kolory, porę roku – JESIEŃ.

Wszystkie przedszkolaki od kilku dni przygotowywały się do pierwszego dnia jesieni – zbierały kolorowe liście, żołędzie, kasztany, wykonywały prace plastyczne z motywem jesiennym. Korzystając z pięknej pogody wszystkie oddziały przedszkolne wybrały się ze swoimi Paniami do parku na spacer, podczas którego obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie. Gdy dotarły na miejsce, okazało się, że czeka na nich niespodzianka – Pani Jesień, ubrana w piękną pelerynę i kapelusz, z bukietem z kolorowych liści. Przedszkolaki zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia grupowe z Panią Jesienią i wspólnie zaśpiewały dla miłego gościa piosenkę „Malowała jesień” i „Kolorowe listki”.

Celem zabaw było wzbogacenie informacji o jesieni oraz integrowanie się przedszkolaków. Tak miło powitana nowa pora roku na pewno nie będzie smutna, zimna i nudna, ale przepiękna, barwna, ciepła i bogata w jesienne skarby.

I. Muller – Idzik