Przedszkolaki w Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach

IMG_109419 listopada 2013 roku dzieci z oddziału przedszkolnego I i II grupa wybrały się do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Przedszkolaki pod kierunkiem przewodnika zwiedzały ekspozycje muzealne: zobaczyły lalki z różnych stron świata: plastikowe, szklane, wykonane z masy papierowej, z materiału,   z wosku pszczelego. Oglądały zabawki, jakimi bawiły się ich prababcie: auta, gry, układanki,    a nawet złocone serwisy dla lalek. Dzieci z ciekawością oglądały wystawę zabawek kieleckich spółdzielni zabawkarskich – drewniane samochodziki, plastikowe misie i pieski, klocki z literkami do układania wyrazów. Przedszkolaki doszły do wniosku, że dzisiejsze zabawki są bardziej kolorowe i różnorodne. Duże zainteresowanie wywołała wystawa modeli: statków i samolotów, wystawa lalek z polskich filmów animowanych. Osobna ekspozycja przedstawiała „Trzeszczydła” – zabawki z Regionu Świętokrzyskiego – dzieciom bardzo podobała się świętokrzyska Baba Jaga, która „latała” im nad głowami, drewniane wozy i machające skrzydłami ptaki oraz „pająki”. Wycieczka do Muzeum Zabawek i Zabawy była bardzo udana. Wszystkie dzieci wróciły z niej zadowolone i pełne wrażeń oraz nowych, ciekawych wiadomości.

Anetta Kułagowska