Przedszkolne Kolędowanie

Śpiewanie kolęd i pastorałek to bardzo ważna a zarazem piękna tradycja towarzysząca okresowi Bożego Narodzenia. 19 grudnia 2014 roku wszystkie przedszkolaki spotkały się aby zaprezentować swoje umiejętności wokalne podczas  pierwszego Przeglądu śpiewanych  kolęd, pastorałek i piosenek o tematyce zimowej.

Pięknie ubrane dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych, choinka, stół z białym obrusem i świątecznym stroikiem….. w nastrój i tematykę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło wszystkich opowiadanie :” Świąteczne opowieści” o narodzeniu Pana Jezusa, które zostało przez wszystkich wysłuchane z wielką uwagą.  Po krótkim wprowadzeniu w świątecznej atmosferze rozpoczęło się śpiewanie kolęd poszczególnych oddziałów. Każda grupa zaprezentowała    swoim  kolegom , nauczycielom, Pani wicedyrektor  i  personelowi  przedszkola po 2 kolędy lub pastorałki, nagradzane wielkimi brawami  wszystkich uczestników spotkania. Atmosfera była bardzo miła, śpiewały nie tylko dzieci ale również dyrekcja, nauczycielki.

Na zakończenie oczywiście życzenia dla wszystkich złożone przez Panią Agnieszkę Kmiecik oraz przez  dzieci dla dyrekcji  pod opieką nauczycielek. Pani wicedyrektor Teresa Gwadowska również złożyła wszystkim dzieciom i pracownikom świąteczne życzenia.

A ponieważ atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim i nie mogliśmy się rozstać, trzymając się za ręce, wspólnie zaśpiewaliśmy znaną piosenkę Czerwonych Gitar „Jest taki dzień”. Zadowolenie i uśmiechnięte buzie są rekompensatą za trud: dzieci, rodziców  i nauczycieli wkładany w przygotowanie takich uroczystości.

Spotkanie przygotowały panie: Anetta Kułagowska, Agnieszka Kmiecik, Jadwiga Czechowska, Aneta Kwaśniewska.

Aneta Kwaśniewska

dowód 062 (800x447) dowód 063 (800x447) dowód 064 (800x447) dowód 066 (800x447) dowód 067 (447x800) dowód 070 (800x447) dowód 072 (447x800)