Przygotowania do świętowania!

DSCF6564Dnia 6.11.2013 r. uczniowie klasy IIb kolejny raz odwiedzili  Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Lekcja historii zaczęła się od zwiedzania piwnic, gdzie przetrzymywani byli  Kielczanie, którzy walczyli za Ojczyznę. Dzieci aktywnie uczestniczyły  w zajęciach pod nazwą „Kim jesteśmy, gdzie mieszkamy?”, poznając Kielce oraz region świętokrzyski.

Po krótkiej prelekcji  obejrzały film, w którym główny bohater Mieszko przedstawił najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dzieciaki nie tylko brały udział w warsztatach, ale także dowiedziały się dlaczego Polacy musieli walczyć o niepodległość i jak ją odzyskali. Kolejnym zadaniem, z którym dzieci bardzo dobrze sobie poradziły było wykonanie mapy prezentującej najciekawsze miejsca  w naszej małej Ojczyźnie.

Na zakończenie zajęć  uczniowie zwiedzili ekspozycję OMPiO, zwracając szczególną uwagę na postać Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Barbara Miszczyk