Przyjmujemy was! Otrzęsiny 2014

Zgodnie z tradycją, trwającą w naszym gimnazjum od kilkunastu lat , uczniowie pierwszych klas, muszą przejść specjalny chrzest, a w zasadzie  test, sprawdzający wiedzę o naszej szkole.  Otrzęsinom towarzyszą liczne konkursy , prowadzone przez  członków Samorządu Uczniowskiego. Każdego roku nasi pierwszoklasiści pałają ogromnym entuzjazmem związanym z owymi zmaganiami.

W tym roku w naszej szkole otrzęsiny odbyły się 10 października. Wszyscy uczniowie jak i również nauczyciele z niecierpliwością oczekiwali na zmagania pierwszaków. Na trzeciej godzinie lekcyjnej -zgodnie ze wcześniejszym zaproszeniem –  stawili się  uczniowie  klasy  I „a” na czele z Panią Małgorzatą Kulą  oraz I „b” , którą kieruje Pani Agnieszka Wójcik.

Pierwsza konkurencja, związana była z przysmakiem kotów, czyli mlekiem. Wybrani przez organizatorów zabawy uczniowie, mieli za zadanie jak najszybciej wypić miseczkę pełną pysznego mleczka… Ale nie było  łatwe zadanie, bowiem musieli  zrobić to z zawiązanymi  chusteczką oczami.

Kolejnym zadaniem , z którym musieli zmierzyć się uczniowie klas pierwszych to odpowiedzi na podchwytliwe pytania, dotyczące naszej szkoły.  Prowadzące zaprosiły na środek kilku uczniów z obu klas. Jak się okazało jest wiele rzeczy , które zaskoczyły naszych kolegów.

Następnie wyzwaniem, dla naszych bohaterów-  był taniec w parach… Oczywiście , nie był to zwykły taniec, jaki zazwyczaj mamy okazję zobaczyć na różnego rodzaju przyjęciach. Podczas grającej muzyki pary tańczyły, natomiast kiedy tylko muzyka ucichła , na parkiecie miały pozostać tylko wymienione przez prowadzącą  części ciała. Konkurencja ta wymagała nie tylko refleksu, ale również współpracy między partnerami. Była to chyba najciekawsza część naszych tegorocznych otrzęsin… Każda para próbowała pokazać z jak najlepszej strony, wyginając się na wszystkie strony. W szkolnym Tańcu  z Gwiazdami, wytańczyli szóstkę.

Następna konkurencja  niewątpliwie najbardziej przypadła do gustu  szkolnym łasuchom- wyznaczeni uczniowie mieli za zadnie zjeść w jak najszybszym czasie gruszkę, nie dotykając ją rękoma. Pewnie nie w jednej głowie na początku konkurencji pojawiały się pytania „ Jak zjeść gruszkę, nie dotykając jej ?”. Jak się okazało nie było to takie trudne, ponieważ reprezentanci klas poradzili sobie znakomicie, udało im się w bardzo krótkim czasie skonsumować mięciutką gruszkę.

W szóstej a zarazem ostatniej  konkurencji , zatytułowanej  reklama,  uczniowie  wylosowali dwa  przeróżne przedmioty, które musieli zareklamować. Każdy znalazł coś dla siebie … Dziewczyny usłyszały jakie perfumy pasują do ich osobowości , natomiast chłopcy mieli okazję zobaczyć różne modele piłek. Uczestnicy spisali się na medal!  Przez te kilka minut mogliśmy wyobrazić sobie , że siedzimy  w wygodnym fotelu i czekamy na ulubiony serial.

Niestety czas dobrej zabawy szybko minął, otrzęsiny dobiegły końca. Przewodnicząca SU poinformowała wszystkich , że nowi koledzy i koleżanki są godni tego, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. W ramach podziękowań za grę fair- play obdarowała wszystkich lizakami.

Jestem pewna , że tegoroczne otrzęsiny były nie lada wyzwaniem dla naszych pierwszaków. Miejmy nadzieję ,że równie wielkie szkolne sukcesy będą odnosić na co dzień.

                                                                                                            Natalia Perlak

P1020065 (800x600) P1020068 (800x600) P1020070 (800x600) P1020072 (800x600) P1020075 (800x600) P1020080 (800x600) P1020082 (800x600) P1020086 (800x600) P1020089 (800x600) P1020095 (800x600) P1020100 (800x600)