Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

Okres wyjątkowo słonecznych w tym roku wakacji dobiegł końca. Wypoczęci i radośni spotkaliśmy się ponownie w szkole po dwóch miesiącach przerwy. Tak wiele mielismy sobie do opowiedzenia, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, że na pewno pierwszy dzień szkoły nazwać można najbardziej „rozgadanym” dniem. Na szczęście upłynął on dość szybko i sprawnie.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym. W okolicznościowym kazaniu ksiądz Marcin zachęcał wszystkich uczniów do wytężonej pracy już od samego początku roku szkolnego. Miejmy nadzieję, że nasi podopieczni wezmą sobie do serca tę radę.

Następnie udaliśmy się za pocztem sztandarowym do szkoły, gdzie zgromadziliśmy się w sali gimnastycznej. Wysłuchaliśmy wystąpienia pani dyrektor, która przywitała serdecznie nas wszystkich, przedstawiła nowe klasy, opowiedziała o wszystkich wakacyjnych pracach i remontach przeprowadzonych w szkole. Na koniec życzyła nam udanego i owocnego roku szkolnego.

Do życzeń przyłączył się pan wójt gminy Pierzchnica, który zawsze uczestniczy w ważnych uroczystościach szkolnych. Podobnie jak ksiądz proboszcz, który także życzył nam dobrej pracy na kolejny rok szkolny.

Po uroczystości uczniowie, wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas i tam poznali szczególy planu lekcji oraz otrzymali najistotniejsze informacje związane z organizacją roku szkolnego. A od jutra spotykamy się w szkole z zeszytami i podręcznikami. I już nie będzie można rozmawiać!

 Tomasz Stolarczyk

IMG_0335 (360x480) IMG_0336 (640x480) IMG_0339 (640x480) IMG_0340 (640x480)