W poszukiwaniu wartości, czyli wyjazd na musical „Mały Książę”

15  marca 2023r. uczniowie klas siódmych i ósmych pojechali do kieleckiego Exbud-u na musical pt. „Mały Książę” przygotowany na podstawie książki Antoine`a de Saint-Exupéry’ego. Głównymi założeniami tego wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki, jaką jest musical oraz krzewienie kultury i estetyki żywego słowa.

Historia chłopca odwiedzającego kolejne planety i odkrywającego siebie samego, niezmiennie urzekła nas i urzekać będzie – niejednego jeszcze widza – prostotą i szczerością. Ujmująca muzyka, piosenki, bardzo dobra gra aktorska, doskonale dopełniały prozę Exupery’ego. Owa magiczna wędrówka pozwoliła uczniom i dorosłym obecnym w sali kongresowej wybrać się w podróż po wszechświecie. Odwiedzając z Małym Księciem poszczególne planety: Króla, Bankiera, Pyszałka, Geografa, Pijaka oraz zamieszkiwaną przez lisa Ziemię, mogliśmy się po raz kolejny przekonać o absurdalności i śmieszności świata dorosłych.

Musical – jako niebywała forma teatralna – znakomicie spełnił swoją rolę, którą było przekazanie młodym widzom poprzez słowo, muzykę, ruch sceniczny  ważnego przesłania o przyjaźni, miłości i dobroci – o tych wartościach, które zawsze są w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Warto było wyrwać się ze szkolnych ławek, by odbyć podróż  z Małym Księciem!

                                                                                                                      Wychowawcy