Wycieczka klas VII do Tarnowskich Gór

Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc na Śląsku. Trudno się temu dziwić, miejsce jest bardzo atrakcyjne. To wyjątkowa w skali świata kopalnia, wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nasz pobyt obejmował projekcję krótkiego filmu wprowadzającego, zwiedzanie muzeum na zewnątrz kopalni oraz budzący największy entuzjazm przepływ łodziami.

Drugim punktem wycieczki było Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie. To bardzo ciekawe miejsce, w którym poznajemy historię chleba, tradycje z nim związane. Sami też możemy formować i wypiekać plecionki z ciasta chlebowego. Ponadto w muzeum znajduje się stylizowana na dawną sala lekcyjna z dawnymi ławkami, podręcznikami i przyborami. Każdy miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach!

W muzeum znajduje się mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku. Ich pomysłowość, wykonanie i funkcja użytkowa nierzadko zaskakuje zwiedzających. Nasi uczniowie też byli niezwykle zaabsorbowani eksponatami.

Wycieczka na Śląsk była zdecydowanie udana. Zobaczyliśmy ciekawe miejsca, spędziliśmy dużo czasu ze sobą, wiele się nauczyliśmy.