Andrzejkowa magia dyskoteki

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Natomiast panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny, tj. 24 listopada. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Mogliśmy się  o tym przekonać 29 listopada, bowiem tego dnia odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka. W tym roku bawiliśmy się  w trzech grupach wiekowych- uczniowie klas: I-III, IV-VI oraz VII, VIII i III gimnazjum. Kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, przygotowaliśmy wróżby. Liczba oczek na wyrzuconych kostkach do gry, mówiła nam, co nas spotka w niedalekiej przyszłości. Z naszej daty urodzenia wróżki odczytywały to, co inni o nas sądzą. Natomiast trafiając monetą do miski, dowiadywaliśmy się czy nasze marzenie, aby na pewno się spełni. Wybierając jeden z  sześciu kolorów karteczek, rozłożonych na stole, mieliśmy już wizję tego, co się wydarzy w przyszłości. Nie zabrakło oczywiście dwóch wielkich serc z wypisanymi imionami, zarówno żeńskimi jaki męskimi, które niejednokrotnie przebijane były szpilkami przez osoby, chcące dowiedzieć się czegoś więcej  o swoim przyszłym partnerze.

Zabawę uświetniła muzyka disco polo oraz przeboje współczesne. Radości oraz uśmiechu było wiele. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze, że żal było nam opuszczać szkołę. Niektórzy z nas  wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego dnia.

                                                                                                             Samorząd Uczniowski