Apel profilaktyczny „Jestem sobą, potrafię odmówić”

W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbył się apel profilaktyczny pod hasłem „Jestem sobą, potrafię odmówić”. Jego głównym celem było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na coraz bardziej powszechne zjawisko nadużywania  telefonów komórkowych i sieci internetowej oraz uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków i innych używek.  Uczniowie występujący w przedstawieniu starali się uświadomić szkolnej społeczności konieczność zachowania rozwagi w korzystaniu z  Internetu i smartfonów i  umiejętności rozwijania asertywnej postawy wobec propozycji sięgnięcia po używkę.

Młodzież zaprezentowała liczne scenki ukazujące negatywne konsekwencje stosowania używek i nadużywania Internetu i telefonu. Ubogaceniem występu był taniec symbolizujący walkę dobra i zła, w którym ostatecznie dobro zwycięża. Młodzi wokaliści wykonali liczne piosenki skłaniające do refleksji nad swoim postępowaniem i przyszłością.

Druga część apelu poświęcona była przypomnieniu zasad bezpieczeństwa w czasie korzystania z zimowego wypoczynku. Młodzi aktorzy podpowiedzieli swoim rówieśnikom jak miło, ciekawie i bezpiecznie można spędzić czekające ich dwa tygodnie zimowych ferii.

Po części artystycznej nastąpiło wręczenie nagród uczniom, którzy w konkursie plastycznym dotyczącym kampanii przeciw stosowaniu używek, zdobyli czołowe miejsca.

Zespół ds. profilaktyki