Bezpieczne wakacje. Spotkanie z policją.

Wakacje za pasem, wszyscy myślami jesteśmy już daleko poza szkołą. W górach, nad morzem, nad wodą, na podwórku z kolegami. Niestety beztroski czas wakacji może być bardzo niebezpieczny. Świadczą o tym policyjne statystyki. Każdego roku zdarzają się wypadki z udziałem dzieci. Każdego roku przestępcy wuykorzystują ich łatwowierność, by kraść i krzywdzić. Aby zapobiec podobnym historiom, zaprosiliśmy do szkoły policjantów z komisariatu w Morawicy.

DSCF5040 (800x600)Policjanci opowiedzieli nam o najczęstszych zdarzeniach z udziałem dzieci. Udziali kilku praktycznych porad, jak chronić się przed przestępcami, jak unikać niebezpiecznych miejsc. Trzeba tu dodać, że dzieci wykazały się nie lada wiedzą i chętnie dzielily się z policjantami swoimi uwagami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Takie spotkania są potrzebne. Dzieki nim, każdy z nas bardziej na siebie uważa i być może unika tragedii. Najważniesze jest przecież własne życie i zdrowie. Szanujmy je i bądźmy rozsądni!

Tomasz Stolarczyk