Dzień Jesieni

22 września dzieci w naszym przedszkolu powitały kolorową porę roku- Jesień. Korzystając z pięknej pogody wszystkie oddziały przedszkolne wraz ze swoimi Paniami wybrały się na spacer do parku. Dookoła można było podziwiać pierwsze oznaki zbliżającej się Jesieni. Każda grupa przygotowała na tą okazję opaski z różnokolorowymi jesiennymi liśćmi.

Gdy dotarliśmy na miejsce do każdej grupy przyszła piękna Pani Jesień, ubrana w kolorową pelerynę, kapelusz oraz trzymająca w ręku jesienny parasol. Wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcia grupowe, chętne dzieci przymierzyły strój Jesiennego Gościa.

Następnie wszystkie przedszkolaki zaśpiewały razem piosenki: „Idzie Jesień” oraz „Kolorowe listki”. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom na świeżym powietrzu, dlatego też dzieciaki wykorzystały tą okazję na integrację z innymi grupami.

Tak miło powitana nowa pora roku na pewno nie będzie smutna i nudna, ale wesoła i barwna.  Bez wątpienia był to dzień pełen wrażeń dla naszych przedszkolaków !

Urszula Onacko