„Światowy Dzień Przedszkolaka”

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Termin obchodów Dnia Przedszkolaka – 20 września – nie jest przypadkowy. Jak zaznaczają pomysłodawcy święta, druga połowa września to czas, gdy dzieci w przedszkolu mają już za sobą okres adaptacyjny i częściowo integracyjny.                                                                                                                                                                                      Tego też dnia nasze przedszkolaki powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi. Po śniadaniu w doskonałych humorach dzieci z wszystkich grup wraz ze swoimi Paniami , wybrały się na spacer ulicami Pierzchnicy z balonikiem w ręku,  co sprawiło dzieciom wiele radości. Każdy przedszkolak został obdarowany upominkiem w postaci medalu i dyplomu. Obchody „ Dnia Przedszkolaka” zakończyły się wspólnym odśpiewaniem piosenki „ Jestem sobie przedszkolaczek”.

                                                                                           Katarzyna Powałka