Dzień Pluszowego Misia

Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku przedszkolaki uczciły Dzień Pluszowego Misia. 24 listopada 2017 r. wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione pluszaki: misie, miśki i misiaczki. Razem z nimi w dyskotekowych rytmach tańczyły i śpiewały. Rozwiązywały misiowe zagadki, rebusy i układały puzzle oraz wykonywały poranną gimnastykę ze swoją maskotką. Podczas zabaw  dzieci wykonywały portrety swoich ulubieńców na kartkach i na tablicy interaktywnej. Wykonane prace były tak piękne, że wszyscy uczestnicy zdobyli I miejsca i w nagrodę otrzymali misiowe medale. Zabawa wszystkim sprawiła ogromną radość. Na pewno powtórzymy ją w przyszłym roku.

Dzień Pluszowego Misia to także świetna okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami. W związku z tym w dniach 20-24 listopada 2017 r. w Bibliotece Publicznej w Pierzchnicy dzieci ze wszystkich oddziałów przedszkolnych obchodziły 60–tą rocznicę urodzin Misia Uszatka – pluszowego przyjaciela dzieci. Pani Małgorzata Markiewicz ciekawie opowiadała o historii powstania książki o Misiu Uszatku autorstwa Czesława Janczarskiego.  Później dzieci odgadywały zagadki o Uszatku i jego przyjaciołach. Oglądały również bajkę o przygodach tego sympatycznego Misia.

Agnieszka Kmiecik