Dzień Poczty Polskiej

Z okazji Dnia Poczty Polskiej dzieci z Oddziałów Przedszkolnych  w Pierzchnicy w dniach 18 i 19 października 2018 roku wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z instytucją poczty i pracą listonosza oraz pań pracujących na poczcie. Po przybyciu na miejsce i powitaniu przedszkolaki dowiedziały się na żywo jak wygląda codzienna praca na poczcie, ile ważnych obowiązków pełnią jej pracownicy. Dzieci poznały zakres usług pocztowych i zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu.  Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały atrybuty pana listonosza. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Na zakończenie wycieczki dzieci  w podziękowaniu za miłą wizytę  wręczyły paniom z poczty własnoręcznie wykonane prezenty oraz zaśpiewały piosenkę.

                                                                                      Jadwiga Czechowska