Ferie z klasą

Wczoraj (bardzo późno w tym roku) rozpoczęły się ferie zimowe. A dzisiaj znowu się spotykamy – uczniowie klas Va, VIa i VIb. Jednak nie po to aby się uczyć, ale aby miło spędzić czas wolny. O godz. 9.00 wyruszamy na spotkanie z przygodą. Na początek kino a w nim film oparty na faktach pt. „Carte blanche”. Kacper (Andrzej Chyra), nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń – mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Film wart polecenia.

A teraz laserowe strzelanki w LASEROWEJ ARENIE LASER GAME – czyli arenie do elektronicznego paintball-a. Jesteśmy w świecie znanym z gier komputerowych ale przeniesionym do realnego świata, gdzie czeka nas wspaniała zabawa. Jesteśmy w grze, w której wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizujemy ze sobą indywidualnie o miano lidera. LASER TAG to nie tylko strzelanie ale też strategia i współpraca. Wszystko to odbywa się w specjalnym do tego celu przystosowanym pomieszczeniu – LASEROWEJ ARENIE. Labirynt, opony, ogromne stalowe beczki, lampy UV, fluorescencyjne graffiti wprowadzają nas w klimat znany z monitorów komputerów.

Po strzelankach coś na ukojenie – przejazd bryczką po malowniczym Borkowie i pieczenie kiełbasek na ognisku w gościnnym zajeździe Mistrz i Małgorzata.

Po przejażdżce i pysznych kiełbaskach czas udać się pod szkołę, skąd odbiorą nas rodzice.

Gertruda Majewska-Kapusta