Konkurs „Dzień zdrowego jedzenia”

W naszej szkole w dniu 12 maja odbył się konkurs ,,Dzień zdrowego jedzenia” Wzięli w nim udział uczniowie klas  IV -VI. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do racjonalnego i zdrowego  odżywiania się, kształtowanie nawyków żywieniowych zamiast słodyczy -jedz owoce i warzywa. Uczniowie uczyli się też współpracy w zespole podczas  wykonywania  zadań.  Pracowali w zespołach 5 osobowych wykonując  kolejne zadania , których było aż 8. Mogli się wykazać znajomością witamin w poszczególnych owocach i funkcji jaką pełnią w organizmie człowieka. Układali jednodniowy jadłospis i puzzle owocowe na czas. Odgadywali zagadki  i   rozpoznawali owoce z zawiązanymi oczami kierując się tylko dotykiem  i zapachem. Ostatnie zadanie było dla wychowawców klas, które polegało na uzupełnieniu luk w wierszu Jana Brzechwy ,,Na straganie” nazwami warzyw. Nauczyciele spisali się na medal , bardzo szybko wykonali to zadanie.  Na koniec jury podsumowało punkty i najlepszą klasą okazała się klasa IV a , która zajęła I miejsce.   II miejsce zajęła  klasa V, a III miejsce klasa VI a. Rywalizacja była bardo wyrównana i różnica punktów  była niewielka. Na koniec pani Dyrektor Bożena Petrus wręczyła klasom pamiątkowe dyplomy, a nagrodami dla klas były różne owoce.  Przez cały czas potyczek towarzyszyła zabawa, dobry humor i dużo śmiechu. Wszyscy uczniowie zasługują na pochwałę za wielkie zaangażowanie.

Danuta Wacek