LEKCJA BIOLOGII W TERENIE  – OGRÓD BOTANICZNY W KIELCACH

Postanowiliśmy , że spotkanie majowe członków Szkolnego Koła LOP odbędzie się w terenie.

W związku z tym 25.05.2022r. wybraliśmy  się wraz z opiekunkami : p. D.Wacek, p. M.Kula, p. M. Pawłowską do Ogrodu Botanicznego w Kielcach.

Ogród Botaniczny mieści się na południowo – wschodnim stoku Góry Karczówki. Budowa części ekspozycyjnej Ogrodu trwała 10 lat, zakończono ją jesienią 2019 roku.

Ogród Botaniczny podzielony jest na działy tematyczne, a te z kolei na kolekcje.

Pani przewodnik pokazała nam : Kolekcję Róż, Dział Roślin Ozdobnych,  Dział Roślin Użytkowych z Ogrodem Wiejskim, Ogród Francuski, Wrzosowisko, Kolekcję Nawapiennych Muraw Kserotermicznych , Dział Flory Wodnej i Bagiennej, Alpinarium.

Była to ciekawa lekcja botaniki w terenie.

Zwiedzanie było nieco utrudnione bo poruszaliśmy się po Ogrodzie z ogrodowymi parasolami. Trzeba było jakoś sobie radzić bo z pogodą różnie bywa.

Na terenie Ogrodu mieści się także kawiarenka, w której przy różnych przekąskach cieszyliśmy się swoim towarzystwem.

Zachęcamy do zwiedzania Ogrodu Botanicznego !

Członkowie Szkolnego Koła LOP