Lekcja w kinie „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”

27 listopada 2017r. klasy piąte uczestniczyły w ciekawej i świetnie przygotowanej lekcji w kinie Moskwa, której temat brzmiał „Jak oni to zrobili, czyli o efektach specjalnych”. Zaproponowane przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin spotkanie miało na celu przygotowanie dzieci do świadomego odbioru tekstu kultury jakim jest dzieło filmowe. Uczestnicząc w interaktywnych zajęciach uczniowie dowiedzieli się co wspólnego z kinem mają matematyka, chemia, fizyka. Przekonali się,  jak duże znaczenie w historii efektów specjalnych mają Gwiezdne wojny. Odkryli czym są domalówki, dowiedzieli się, czy hobbici byli tacy niscy. Zobaczyli, jak aktor mógł zagrać tę samą postać 40 lat później. Po lekcji w niezwykłą podróż zabrał widzów film Mariusza Paleja Za niebieskimi drzwiami. Jest to pierwsze zrealizowane z dużym rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino.   Cele edukacyjne wycieczki połączone zostały z rekreacją i wypoczynkiem na basenie Koral w Morawicy.

                                                                                  Wychowawczynie: Jadwiga Janus, Edyta Wójcik – Nosol