Muzeum Bajek Baśni i Opowieści

Dziś gościliśmy w naszej szkole niezwykłą osobę. Odwiedził nas pan Michał Malinowski – pedagog i pisarz, założyciel Muzeum Bajek Baśni i Opowieści, którego celem jest pielęgnowanie tradycji ustnych opowiadań, a także działania edukacyjne, wspomagające rozwój wyobraźni i kreatywności.

Warsztaty prowadzone przez pana Michała przeznaczone były dla dzieci z klas I – III i składały się z kilku części. Nasi uczniowie słuchali pięknych opowieści, a także bawiły się na przywiezionych przez naszego gościa poduchach o różnych kształtach i wielkości. Sami mieli też możliwość zbudowania z drewnianych klocków różnych niezwykłych modeli, o których później opowiadali wymyślone historie.

Sądząc po okazywanych emocjach, warsztaty bardzo się podobały. Bajkowe przedstawienie, budowanie z klocków i tworzenie opowieści do własnej budowli stało się znakomitym ćwiczeniem kreatywności rozwijającej wyobraźnię. Dzieci doskonale się bawiły i wcale nie potrzebowały do tego smartfonów i tabletów.

T. Stolarczyk