Pierwszy Dzień Wiosny w klasach piątych

21 marca – w pierwszy dzień wiosny –  klasy V a i V b wraz ze swoimi wychowawczyniami oraz p. Magdaleną Pawłowską wyruszyły na wycieczkę do Kielc. Pierwszym punktem programu były zajęcia edukacyjne w  Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, podczas których zwiedziliśmy jej najważniejsze miejsca: wypożyczalnię główną, czytelnię oraz magazyny. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób wypożycza się książki i jak szukać wybranych pozycji w katalogu. Dużą radość sprawił im pobyt w medi@tece, gdzie obok tradycyjnego księgozbioru znajduje się bogaty zbiór gier planszowych, filmów, płyt muzycznych i czasopism, a także stanowiska do gier komputerowych.

Po wizycie w bibliotece przespacerowaliśmy się do Manufaktury Słodyczy, gdzie poznaliśmy, niezmieniony od wieków, ręczny sposób tworzenia wyrobów z karmelu. Każdy mógł również samodzielnie wykonać pysznego lizaka. Ponadto, piątoklasiści uczestniczyli w ciekawych warsztatach origami, w trakcie których uczniowie ze zwykłych kartek papieru wyczarowali przepiękne żurawie – symbole pokoju.

Kolejną atrakcją tego dnia była wizyta w kinie Helios na filmie pt. „Wiki i jej sekret”. Opowiada on o przyjaźni między dziewczynką i podarowanym jej szczeniakiem, który z czasem okazał się być prawdziwym wilkiem. Warto nadmienić, iż jest to opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Z pewnością można wynieść z tej historii wiele cennych lekcji i bardziej poznać nie tylko wilki, ale i inne zwierzęta, których pozornie się boimy.

Po projekcji filmu udaliśmy się na posiłek, aby wzmocnić się przed kolejnym, a zarazem ostatnim punktem wycieczki – wizytą w kręgielni. Współzawodnictwo na torze w rzucaniu kulami okazało się doskonałą rozrywką, wszyscy świetnie się bawili, a niektórym udało się osiągnąć naprawdę doskonałe wyniki. Gra w kręgle zakończyła dzień pełen wrażeń. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do domu.

Wychowawczynie klas V