Pluszowe misie z odwiedzinami w przedszkolu

Od 2002 roku pluszowy miś ma swój dzień w kalendarzu. W dniu 25 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowy miś jest wszechobecny w życiu małego człowieka od wielu pokoleń. Mimo zmieniającej się mody, kreowanej głównie przez telewizję i internet, miś zawsze znajdzie miejsce w sercu dziecka. Bohaterowie popularnych bajek przestają być atrakcyjni po krótszym, czy dłuższym czasie, a ukochany miś zawsze będzie najbliższy malcowi.

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. W naszym Przedszkolu obchodziliśmy je również 25 listopada 2022r. Z okazji Święta Pluszowego Misia, każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia – pluszaka. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych.

Spotkania rozpoczęły się od przybliżenia dzieciom historii pluszowego misia. Następnie dzieci budowały swoim misiom domki z klocków, przygotowały dla nich słodki poczęstunek. Odwiedziły ze swoimi misiami lekarza i fryzjera.                                                                              Kolejnym punktem spotkań w grupach było m.in. wykonanie z masy solnej swoich ulubieńców, kolorowanie przez dzieci sylwet ulubionych misiów oraz wykonanie z papieru dla swoich maskotek: koron, dyplomów, medali, fartuszków itp.

Na zakończenie przedszkolaki wykonały taniec ze swoimi pluszakami.  Kulminacyjnym i ostatnim punktem spotkań z pluszowymi misiami, były pamiątkowe zdjęcia w fotobudce w poszczególnych oddziałach.

Agnieszka Kmiecik