Projekty edukacyjne Uniwersytetu Dzieci w Klasie 

Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży? 
Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?

            ,, Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?”

 

 

Projekty edukacyjne Uniwersytetu Dzieci w Klasie

Wychowawcy klas 1-3 – p. Anna Makuch, Barbara Miszczyk   i Renata Piątek przystąpili do projektów Uniwersytetu Dzieci w Klasie .
Projekty Uniwersytetu  to profesjonalne i atrakcyjne uzupełnienie edukacji szkolnej, zgodne z podstawą programową. Scenariusze lekcji tworzone są we współpracy z naukowcami, artystami i ekspertami. Stawiają na naukę przez doświadczenie i samodzielność w zdobywaniu wiedzy. Projekty pozwolą wesprzeć uczniów w rozwoju tak istotnych kompetencji, jak: kreatywność, otwartość, myślenie krytyczne i analityczne, innowacyjność, empatia oraz umiejętność pracy projektowej  i współpracy.
Podczas  zajęć ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?’ ’uczniowie  klas 2b poznają prawa, panujące w naturze oraz przekonają się, jaki wpływ ma na nią człowiek.Będą prowadzić proste obserwacje przyrodnicze, wykonywać doświadczenia i samodzielnie wyciągać wnioski. Poznając wiele gatunków roślin i zwierząt przekonają się, dlaczego warto szanować przyrodę.
W ramach projektu „ Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”, uczniowie klasy 3b sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników.  Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać.
Projekt łączy matematykę z programem orientacji zawodowej. Lekcje pełne będą eksperymentów, wspólnego doświadczania i zadań zespołowych. Realizując projekt – ,, Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka? uczniowie klasy 2a odkrywać będą  praktyczne zastosowanie matematyki! Będą ćwiczyć odczytywanie godzin, poznają jednostki miar i wag oraz nauczą się prowadzić obliczenia pieniężne. Rozwijać będą umiejętność samodzielnego, logicznego i krytycznego myślenia. Podczas realizacji projektów dzieci rozbudzą swoją wyobraźnię, będą trenować pracę w grupie  i prezentować swoje wypowiedzi na forum oraz uczyć się szacunku
wobec zdania innych.

                          Wychowawcy:  Barbara Miszczyk, Anna Makuch, Renata Piątek