PRZEDSZKOLAKI W KINIE!

W dniu 22 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do kina „Helios” w Kielcach.

Wspólnie obejrzeliśmy bajkę „Zagadki Klary Muu”. Tytułowa Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, musiała rozwiązać zagadkę! Gra toczyła się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasionko, które mogło uratować Krowie Wzgórze. Przesłuchania, zbieranie odcisków palców i uważne zaglądanie do najgłębszych zakamarków wagonów doprowadzą do finału, którego nie spodziewaliby się nawet najwytrwalsi tropiciele.

Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia. Celem wycieczki była integracja dzieci i wzmocnienie więzi koleżeńskiej, a przede wszystkim kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych i środkach transportu.

Katarzyna Powałka