Wyjazd klas szóstych do kina

Uczniowie klas szóstych pierwszy dzień wiosny spędzili poza szkołą. Tuż po ósmej rano wyjechali do kieleckiego kina, by o godzinie dziewiątej zasiąść w wygodnych fotelach i obejrzeć film pt. „Cudowny chłopak. Biały ptak”.

Zaprezentowana w filmie historia pewnej żydowskiej dziewczyny, Sary i jej rodziny to niezwykła opowieść, której akcja rozgrywa się podczas okupacji nazistowskiej we Francji. Bardzo silnie poruszyła ona naszych wychowanków, gdyż podejmowała wiele istotnych zagadnień takich jak: empatia, tolerancja, akceptacja inności, w tym niepełnosprawności. Ponadto doskonale zostały pokazane istotne w życiu wartości: miłość, poświęcenie, odwaga, honor. Piękno tego filmu kryje się również w bardzo przejmujących obrazach i wzruszających scenach.

Po obejrzanym seansie niemalże wszyscy wyszliśmy poruszeni. Na długo w pamięci pozostanie nam trudna sytuacja życiowa utalentowanej artystki.

Dobrze, że powstają takie filmy, których zasadniczym przesłaniem jest prezentacja siły dobroci odmieniającej ludzkie serca.

                                                                                          Wychowawczynie klas szóstych