Spotkanie przedszkolaków z policjantem

5 października 2016 roku w oddziałach przedszkolnych w Pierzchnicy odbyło się spotkanie z dzielnicowym Policji – sierżantem Piotrem Skuzą. Podczas spotkania z najmłodszymi uczniami pan policjant szczegółowo omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto spotkanie było okazją do przypomnienia niebezpiecznych sytuacji związanych z kontaktem z osobą obcą, a także innych zagrożeń wynikających z samodzielnego przebywania w domu, zagubienia się w terenie i jak postępować w razie ataku psa. Pan policjant omówił przyczyny, które mogą sprowokować psa do ataku. Następnie pokazała zasady przyjmowania postawy „żółwika”. Dzieci dowiedziały się również jak należy ochraniać części ciała, oraz w jakiej kolejności przyjmować postawę obronną. Dzieci z ciekawością przysłuchiwały się informacjom, a także zadawały pytania, na które prowadzący udzielał  wyczerpującej odpowiedzi.

                                                                              Katarzyna Powałka