Spotkanie uczniów klas trzecich i piątych z tańcem i muzyką

W dniu 15 grudnia 2017 roku w KCK w Kielcach uczniowie klas trzecich i piątych uczestniczyli w spotkaniu z tańcem i muzyką. Byliśmy świadkami pięknego widowiska pt. „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca oraz dzieci i młodzieży Szkoły Tańca Kieleckiego Teatru Tańca. Już w pierwszych minutach spektaklu zachwyciliśmy się malowniczą, bajkową scenografią. Dzieci przeniosły się do krainy czarów, a my – nauczyciele przypomnieliśmy sobie lata dzieciństwa. Podziwialiśmy różnorodność i oryginalność kostiumów, byliśmy pod wielkim wrażeniem malowniczych postaci, ale przede wszystkim zachwyciła nas mnogość choreografii w różnych stylach tańca: poczynając od stepowania, przez rewię, musical oraz taniec jazzowy po taniec współczesny. To wszystko pozwoliło zarówno dzieciom jak i nam dorosłym przenieść się do magicznego świata fantazji. Ten radosny spektakl okazał się wspaniałą lekcją tańca, muzyki oraz plastyki.

Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie oraz pani Marzena Domżał.

Organizatorzy: E. Wójcik – Nosol, B. Miszczyk