Święto Flagi w przedszkolu

„Czerwień to miłość,

biel serce czyste,

piękne są nasze

barwy ojczyste. ”

Przedszkolaki z naszego przedszkola wiersz ”Barwy ojczyste” Cz. Janczarskiego słyszały nie jeden raz, podobnie jak „Katechizm polskiego dziecka” Wł. Bełzy. Żeby rozbudzić i utrwalić w naszych przedszkolakach poczucie tożsamości narodowej i szacunek dla narodowych symboli, w naszym przedszkolu już od kilku lat organizowane są uroczyste akademie poświęcone symbolom narodowym.                                Flaga biało – czerwona, jako jeden  z symboli narodowych była motywem przewodnim  akademii, z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej , która odbyła się dn. 28.04.2023r, w  naszym przedszkolu.

Miło było nam gościć w tym  dniu zaproszonych rodziców i dyrektora szkoły – pana Piotra Makucha, który podziękował dzieciom za piękny występ. Było bardzo uroczyście.

Agnieszka Kmiecik