Szóstoklasiści w Radiu Kielce

W dniu 25 października  uczniowie klas szóstych wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Radia Kielce. Jej celem było zapoznanie się z pracą dziennikarzy radiowych oraz obejrzenie najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w radiu.

Na miejscu przywitali nas pracownicy Radia Kielce – panowie Stanisław Blinstrub i Jacek Hajnrych, którzy  oprowadzili nas po rozgłośni i wytłumaczyli jak powstaje radio „od kuchni”. Uczniowie poznali wiele ciekawostek dotyczących  właściwości akustycznych studiów radiowych, odwiedzili  studio nagraniowe, studia emisyjne oraz Studio Gram, w którym odbywają się profesjonalne nagrania i koncerty z udziałem publiczności. Szóstoklasiści mogli zobaczyć prawdziwy mikserski stół emisyjny oraz mnóstwo urządzeń potrzebnych w pracy realizatorów dźwięków. Najciekawszym punktem wycieczki było zwiedzanie studia  nagrań,  gdzie mogliśmy być bezpośrednimi obserwatorami audycji nadawanej na żywo. Na zakończenie tej bardzo pouczającej i ciekawej  wycieczki uczniowie otrzymali od pracowników Radia Kielce pamiątkowe opaski odblaskowe.

Po wizycie w Radiu szóstoklasiści udali się do kina „Helios” na film „Był sobie pies 2”- wzruszającą kontynuację filmu o odważnym i lojalnym psie, który dba o szczęście swoich najbliższych.

Wycieczka była  bogata w nowe doświadczenia i pozytywne emocje. Dostarczyła uczniom wiedzy na temat pracy dziennikarzy radiowych, a także była doskonałą okazją do integracji zespołów klasowych.