Teatr Show – wycieczka do Staszowa

Co w dzisiejszych czasach jest jeszcze w stanie zainteresować dzieci i młodzież? Niewątpliwie jest to muzyka i obraz. Ale czy filmowanie zawsze możemy nazwać filmowaniem, czy tylko naciskaniem guzika?   W piątek 14 marca klasy czwarte i piąte miały okazję wziąć udział  w interaktywnych warsztatach teatralnych.

Realizatorzy odsłonili przed nami wiele tajemnic telewizyjnej kuchni oraz kilka sekretów realizacji filmowych. Mieliśmy okazję poznać kulisy wielkiego Show biznesu. Na całym świecie ludzie bawią się w improwizowane realizacje filmowe. Coraz częściej spotyka się takie formy jak video CV, videoblog lub własne programy autorskie. Wszystko to jednak wymaga zastosowania klasycznych technik realizacji filmowej i współdziałania w ekipie. Od scenariusza, poprzez scenografie i rekwizyty, aż po casting na aktora/bohatera. W trakcie prezentacji wszystko to mieliśmy okazję zobaczyć na ekranie w postaci przykładów filmowych.

Gwoździem programu było zrealizowanie na żywo teledysku do piosenki „When I’m dancing” Agnieszki \”Agnes\” Bisikirskiej. Na scenie swoje talenty taneczne prezentowali również i uczniowie naszej szkoły , a Ci którym się nie udało i tak świetnie się bawili w roli publiczności .

Mamy nadzieję, że już niedługo na własne oczy przekonamy się jak wypadliśmy w tej roli i czy dla nas jest ten cały świat show biznesu. Po reakcjach uczestników można możemy być pewni, że świat stoi przed nimi otworem.

 DSCN0164 (800x600) DSCN0165 (800x600) DSCN0166 (800x600) DSCN0167 (800x600)