VIII DYKTANDO NIEPODLEGŁOŚCIOWE „PO POLSKU O HISTORII”

W październiku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod hasłem Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Była to już VIII edycja konkursu, którego organizatorem jest Fundacja „Zawsze Warto” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

W etapie szkolnym wzięło udział 10 uczniów z klas IV – VI oraz 8 uczniów z klas VII-VIII. Uczestnicy z klas młodszych pisali dyktando pod tytułem „Gawęda o twórcach harcerstwa”, natomiast tekst dyktanda dla uczniów starszych nosił tytuł „O zdrową Rzeczpospolitą”. Udział w dyktandzie stał się doskonałą okazją do wykazania się przez uczniów znajomością reguł ortograficznych oraz zasad interpunkcyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem pisowni wyrazów związanych z ważnymi postaciami i wydarzeniami historycznymi. Ponadto, konkurs ortograficzny okazał się być wyjątkową formą uczczenia obchodów Święta Niepodległości.

Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie z napisaniem dyktanda to:

– Szymon Garlicki kl. 6a

– Polewczak Paulina kl. 7a

– Pasternak Julia kl. 7b

– Sadowska Karolina kl. 7b

– Dziedzic Dominik kl. 7c

– Miszczyk Nina kl. 8a

– Zajączkowska Katarzyna kl. 8a

Troje uczniów spośród wyżej wymienionych: Szymon Garlicki, Dominik Dziedzic i Miszczyk Nina, decyzją Świętokrzyskiej Komisji Konkursu, zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. Etap ten, z powodu panującej pandemii, nie mógł odbyć się zgodnie z harmonogramem 28 października, nowy termin zostanie ogłoszony na początku 2021 roku.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

                                                                                                                                                             Anna Szrek