Wizyta Mikołaja w przedszkolu

„Co za radość! Taki gość!

Głośno woła: Ho, Ho, Ho,

Dzyń, dzyń dzwoni dzwoneczkami.

I ma worek z prezentami”

Wizyta Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki już od kilku dni przygotowywały się do odwiedzin Świętego Mikołaja. Na zajęciach dydaktycznych słuchały opowiadań związanych z historią świętego oraz uczyły się piosenek i wierszyków, aby móc pięknie przywitać miłego gościa. Wykonywały prace plastyczne z postacią Mikołaja w roli głównej.

Kiedy 6 grudnia wszystkie przedszkolaki zgromadziły się w swoich salach, nadeszła chwila oczekiwania na dźwięk dzwoneczków, zwiastujących przybycie Św. Mikołaja i jego pomocników. Zaraz po śniadaniu do drzwi zapukał Mikołaj z ogromnym workiem na plecach. Towarzyszyły mu Śnieżynki.  Mili goście wywołali uśmiech na twarzach naszych przedszkolaków. Dzieci, ubrane w czerwone stroje i mikołajowe czapki, zaprezentowały piosenki i wiersze, a Mikołaj wręczył im cudowne prezenty. Miło spędzony czas uświetniły zdjęcia dzieci z prezentami, które będą piękną pamiątką tego dnia.

Cieszymy się, że Mikołajki w przedszkolu dostarczają dzieciom tyle radości. Oczywiście serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi i jego pomocnikom i zapraszamy za rok…Obiecujemy, że będziemy grzeczni.

I. Müller-Idzik