Wolontariusze wykonali prace porządkowe na cmentarzu w Pierzchnicy

Dnia 28 października 2016 r. wolontariusze z Gimnazjum im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Pierzchnicy wykonali szereg prac porządkowych na cmentarzu w Pierzchnicy.

Dziewięcioosobowa grupa wolontariuszy, wyposażona w zmiotki, miotły, grabie i worki na śmieci, uporała się z rożnego rodzaju odpadami, potłuczonymi zniczami i opadłymi liśćmi. Wolontariusze zadbali również o Pomnik Powstańców Styczniowych.
Pomimo zimna  młodzi wolontariusze z ogromnym zapałem grabili liście, sprzątali nagrobki, o których nikt już nie pamięta oraz zapalili przyniesione znicze.
Po wykonaniu prac porządkowych młodzież pomodliła  się w ciszy przy pomniku poświęconym pamięci powstańców styczniowych.

Akcja ta to nie tylko zadbanie o groby, lecz także aspekt wychowawczy. Młodzi  wolontariusze uświadomili sobie, że wielu zmarłych, spoczywających na cmentarzu w Pierzchnicy, nie ma juz rodziny ani bliskich, którzy mogliby zadbać o ich groby, dlatego też ludzie dobrej woli mają obowiązek o nich pamiętać.

W akcji porządkowania cmentarza wzięli udział wolontariusze z klasy drugiej i trzeciej gimnazjum. Byli to: Monika Kielesińska, Aleksandra Pałyga, Weronika Pasternak, Mikołaj Kułagowski, Patryk Bryk, Sandra Czarnecka, Kacper Kmiecik, Natalia Pawlik oraz Natalia Harabin.
Opiekę nad wolontariuszami sprawował opiekun szkolnego wolontariatu, p. Martyna Gaworek.