Wolontariuszki z gimnazjum w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Osinach

Dnia 21 czerwca 15 wolontariuszek ze Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką pani Anny Skuza na zaproszenie pani dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej Paulina Maciag 15 pojechało do Osin. W tym dniu tradycyjnie odbywało się kolejne spotkanie integracyjne podopiecznych WTZ z Osin z Podopiecznymi WTZ z Belna, Gnojna, Łagiewnik  i ze Zgórska.

Podopieczni z  WTZ Osin powitali przybyłych fantastycznym skeczem. Następnie podopieczni  wszystkich warsztatów wzięli udział w kilku konkurencjach sportowych, rzut piłką lekarską, kółkiem bingo czy wreszcie biegi. Rywalizacja widoczna, chęć zwycięstwa również ale wszystko w przyjemnej, życzliwej a najważniejsze radosnej atmosferze.

My też spróbowałyśmy swoich sił w rzucie do celu honor grupy uratowała pani Skuza- rzucała celnie przy brawach zebranych. Po zmaganiach sportowych wszyscy zasiedli przy stołach, gdzie serwowano pyszną kiełbasę z grilla. Następnie poproszono nas o zaśpiewanie znanej piosenki . Chyba spodobał się nasz występ  ponieważ oklaskami poproszono  nas o więcej. Śpiewanie, śpiewaniem oczywiście należy wspomnieć o wspólnych tańcach.

Niektóre z naszych koleżanek były w tym miejscu po raz pierwszy jednak w jednym zgadzamy się bezdyskusyjnie- WTZ w Osinach to miejsce bezpieczne i przyjazne dla swoich podopiecznych. Widać tam niezwykle serdeczne relacje między terapeutami a podopiecznymi , miejsce bardzo gościnne. O czym przekonały się będące tam wolontariuszki.

Szkolne Koło Wolontariatu