Wycieczka do Bałtowa

28 kwietnia  klasy 1a, 1b i 2 wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Barbarą Miszczyk, p.  Agnieszką Figiel i p. Mariolą Ksel  udały się na wycieczkę do Jura Parku w Bałtowie., gdzie czekało  wiele atrakcji łączących naukę z zabawą.
Całodniową wędrówkę dzieci rozpoczęły od ścieżki dydaktycznej, wzdłuż której mogły podziwiać ponad sto modeli prehistorycznych zwierząt.  Miały też możliwość bezpośredniego obejrzenia wielu egzotycznych zwierząt oraz spotkania „oko w oko” ze stworzeniami, które niegdyś liczne w Europie, dziś stanowią rzadkość.
Przez górną część Zwierzyńca podróżowały prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z którego obserwowały liczne gatunki  zwierząt (m. in. wielbłądy, lamy, antylopy, jelenie, strusie). Słuchając opowieści przewodnika, uczniowie poznali zwyczaje obserwowanych zwierząt. Doskonałym uzupełnieniem terenowej lekcji przyrody był spacer „dolną częścią” Zwierzyńca Bałtowskiego, gdzie królowały różnokolorowe ptaki.
Wizyta w Prehistorycznym Oceanarium okazała się ciekawą lekcją dla tych, którzy chcieli wiedzieć, co działo się w głębinach morskich miliony lat temu. Dzieci odwiedziły też Kino Emocji – Cinema 5D, które działa na wiele zmysłów równocześnie. Uzyskane efekty pozwoliły oglądającym przemienić się w aktywnych uczestników scen rozgrywających się na ekranie.
W Muzeum Jurajskim dzieci podziwiały różnego rodzaju skamieniałości.  Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi.
Ciekawym punktem naszego pobytu było magiczne miejsce zwane Sabatówką. Tu sympatyczne czarownice   oprócz ,,czarów’’ przygotowały dla dzieci  rozgrywki sportowe w rzucaniu do wyznaczonego celu i przeciąganiu liny. Po zejściu na dół dzieci miło spędziły czas na placu zabaw  korzystając  z trampolin, basenów kulkowych, zjeżdżalni, huśtawek i wagoników. Każdy był bardzo zadowolony z atrakcji,  pamiątek i dobrej pogody, która dopisywała w ten dzień.
Dla uczniów klasy 1a  wycieczka do Bałtowa była kolejną z nagród jaką otrzymali  od ,,Echa Dnia’’ w wygranym konkursie na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w województwie.

                                                                                               Barbara Miszczyk