Wycieczka do Energetycznego Centrum Nauki

W dniu 16 października 2018 roku dzieci z oddziałów „zerówkowych” i „pięciolatków” były na wycieczce w Energetycznym Centrum Nauki, które znajduje się na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul. Olszewskiego.Centrum choć jest miejscem nowoczesnym, to wygląda jak stara fabryka, a zwiedzanie jest opowieścią o różnych rodzajach energii, pozyskiwanej w sposób tradycyjny i ekologiczny. Wystawa jest podzielona na 3 strefy: Ziemia i Ogień, Powietrze i Woda oraz Człowiek. W programie wycieczki mieliśmy zwiedzanie wystawy, krótki film na temat powstawania energii i warsztaty tematyczne, gdzie dzieci samodzielnie przeprowadzały eksperymenty i „wybuchy” z użyciem bezpiecznych „chemikaliów” jak ocet, soda, płyn do naczyń,  itp. Ogromną radość sprawiła dzieciom możliwość działania i doświadczania na multimedialnych urządzeniach, które oprócz zabawy – uczą. Przedszkolaki z właściwą sobie ciekawością świata, własną energię wyładowywały na poruszanie siłą własnych mięśni urządzeń i generatora mocy. Czas spędzony w Centrum szybko minął. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem. FAJNY JEST TEN ŚWIAT NAUKI – mówiły.

 J. Karasińska