Wycieczka do Kielc uczniów klas III a, III b i I a

W dniu 3 grudnia 2015 r. uczniowie klas III a, III b oraz I a  wraz z wychowawczyniami Anną Makuch, Renatą Piątek i Barbarą Miszczyk udali się na wycieczkę do Kielc, której program był niezwykle bogaty i okazał się dla dzieci bardzo interesujący.  

Pierwszym punktem programu był pobyt w Manufakturze Słodyczy, gdzie wszyscy mogli przekonać się, jak w „magiczny sposób” na specjalnym blacie bez użycia maszyn powstają kolorowe lizaki i cukierki, których produkcja opiera się na naturalnych składnikach. Każdy z uczestników pokazu wykonał własnoręcznie lizak i otrzymał kolorowy dyplom.

CAM01944 (800x600)Następnie wszyscy udali się do Filharmonii Świętokrzyskiej, gdzie, jak co roku, przygotowane zostało dla małych melomanów wyjątkowe widowisko muzyczne. Program koncertu dostosowany był do możliwości percepcyjnych młodych słuchaczy. Ważną rolę odgrywała prelegentka, która wprowadziła odbiorców nie tylko w świat, często obcych dla wielu dźwięków, ale także przybliżyła związaną z tematem przewodnim historię. Dla wielu uczniów było to pierwsze spotkanie z muzyką klasyczną, więc z ogromną uwagą i zainteresowaniem chłonęli nową dla nich wiedzę.

CAM01949 (800x600)Trzecim punktem programu wycieczki była wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dyminach. We wrześniu tego roku zuchy z naszej szkoły zorganizowały i przeprowadziły zbiórkę pieniędzy dla zwierząt ze schroniska w ramach akcji ” Świąteczna paka dla bezdomniaka „. Za zebrane pieniądze została zakupiona karma i właśnie nadarzyła się okazja, aby osobiście dostarczyć ją podopiecznym schroniska. Jednocześnie była to bardzo dobra okazja, aby uwrażliwić dzieci na krzywdę zwierząt, rozbudzić, bądź wzmocnić, w nich uczucie empatii i chęć pomagania wszystkim stworzeniom, które tej pomocy potrzebują.

Dzieci wróciły, być może nieco zmęczone, ale niezwykle zadowolone i pełne jakże pozytywnych wrażeń.

 

Organizator wyjazdu

Anna Makuch