Wycieczka klas piątych do kina i Energetycznego Centrum Nauki

W dniu 19 grudnia uczniowie klas piątych wraz z wychowawczyniami i panią Anną Szrek udali się na wycieczkę do Kielc. Pierwszą atrakcją tego dnia był fantastyczno-naukowy film akcji  pt.”Marvels” , który  obejrzeliśmy w kinie Helios. Po obejrzeniu filmu dzieci skorzystały z czasu wolnego, aby kupić swoim bliskim świąteczne upominki.

Następnie udaliśmy się do Energetycznego Centrum Nauki. Tu uczniowie zwiedzili wystawę  „Energia” , na której mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania przy interaktywnych stanowiskach oraz obejrzeli  film dotyczący energii w przyrodzie. Odwiedzili również  laboratorium „Generator Mocy”, gdzie   uczestniczyli w warsztatach pt. „Świecące w ciemności – luminescencja”. Pod okiem specjalistów przeprowadzali naukowe eksperymenty, w trakcie których sprawdzali m.in. czy pieniądze i dokumenty świecą w ciemności, jakie substancje emitują światło oraz dowiedzieli  się jakie organizmy żywe potrafią emitować światło.

Był to pełen wrażeń i pozytywnych emocji dzień, w którym nauka przeplatała się z zabawą. Wycieczka pozwoliła uczniom zrelaksować się, miło spędzić czas w towarzystwie rówieśników i poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

A. Bekier-Traczyńska