Wyjazd do Warszawy

Uczniowie klasy III b uczestniczą w programie „Dzieci listy piszą!”, który polega na wymianie listów. Partnerami naszych uczniów są dzieci z klasy II a uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 148 im. Hugona Kołłątaja w Warszawie.

We wtorek 15  czerwca odwiedziliśmy ich w stolicy. Spotkaliśmy się na placu Piłsudskiego.Po przywitaniu i wręczeniu  dzieciom i wychowawczyni  ciekawych i kreatywnych portretów narysowanych  dziecięcą wyobraźnią i opisem z listów  udaliśmy się w kierunku Starego Miasta.
Dzięki ogromnej wiedzy historycznej wychowawczyni klasy II a poznaliśmy wiele ciekawych szczegółów związanych z odwiedzanymi miejscami.

Odwiedziliśmy również szkołę naszych warszawskich przyjaciół, gdzie posililiśmy się pysznym obiadem. Tutaj nastąpił czas pożegnania. Wręczyliśmy naszym gospodarzom foldery i książkę o Pierzchnicy oraz zaprosiliśmy ich do odwiedzenia naszej miejscowości.
Mamy nadzieję, że uda się ten plan zrealizować już po wakacjach.

Sami udaliśmy się jeszcze do Parku Łazienkowskiego, gdzie zobaczyliśmy pomnik Fryderyka Chopina oraz Pałac Na Wyspie zwany także Pałacem Na Wodzie. Po krótkim spacerze ruszyliśmy w drogę powrotną do Pierzchnicy.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  z naszej rocznej współpracy i wspólnej wycieczki. https://youtu.be/DKrQ3qYIvZ8

                                                                                                  Barbara Miszczyk/Tomasz Stolarczyk