Wyjazd klas szóstych do Kielc

21 marca to nie tylko pierwszy dzień wiosny, ale również okazja do spędzenia czasu poza murami szkoły. Tak w tym roku uczynili uczniowie klas szóstych. Pod opieką p. A Skuza i p. P. Palucha wyjechaliśmy do Kielc.

Celem wyjazdu była wizyta w kręgielni( propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie ciekawą i nietypową
dyscypliną sportu) oraz wizyta w kieleckim kinie Helios ( integracja zespołu klasowego ).

Najpierw udaliśmy się do kręgielni gdzie mieliśmy możliwość poznania całkiem innych  sposobów aktywnego spędzania czasu wolnego. Większość z nas po raz pierwszy grała w prawdziwe kręgle. Zostaliśmy zapoznani z zasadami gry, które okazały się zrozumiałe i całkiem proste.

Wszyscy świetnie sobie radzili. Choć prawdziwymi mistrzami okazali się być Ania z 6a i Michał z 6b Brawo!

Współzawodnictwo w czasie gry, okazało się świetną zabawą. Czas przeznaczony na kręgle szybko minął. Jednoznacznie twierdzimy że kręgle to bardzo przyjemna forma relaksu. Było super!

Następnie udaliśmy się do kina Helios na projekcję filmu „Pies”, filmu o przyjaźni człowieka z czworonogiem.

Film opowiada historię, która bawi i wzrusza. Ma piękne przesłanie nie tylko dla weteranów, ale także zwykłych obywateli, którzy nie potrafią odnaleźć się w społeczeństwie. Gatunkowo jest to typowy „fell good movie” który łączy dwie tematyki: traumę weteranów wojskowych z relacją człowiek-zwierze. To opowieść ponadczasowa, która dobrze sprawdza się teraz i będzie aktualna za 10 czy 15 lat. Wszystko, co widzimy na ekranie, powstało bez użycia techniki komputerowej.

Niekwestionowaną gwiazdą filmu jest Lulu, która kradnie prawie każdą scenę. Widzowie dostrzegają trud, z którym musi się zmierzyć Briggs w starciu z owczarkiem belgijskim. Zwierzak ma temperament typowego wojskowego, czyli nie przyjmuje rozkazów od byle kogo i często stawia na swoim. Nie, nie opowiemy całej treści ale możemy szczerze polecić obejrzenie tego filmu.

Uczniowie klas szóstych