Zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Gimnazjum

DO ZOBACZENIA W DOROSŁYM ŻYCIU NA INNEJ DRODZE, NA INNYM SZLAKU!

W tym roku zakończenie roku szkolnego wypadło na dzień 26 czerwca.   Uroczystości – jak co roku – rozpoczęły się  Mszą Świętą w Kościele św. Małgorzaty w Pierzchnicy. Uczniowie Zespołu Szkół wraz ze sztandarem przeszli do kościoła parafialnego.

Po uroczystej Mszy, która została odprawiona w intencji uczniów, nauczycieli, wychowawców, katechetów  wszyscy udali się  do szkoły.  Kilka minut po godzinie 10 na sali gimnastycznej rozpoczęła się część oficjalna, którą otworzyła  pani dyrektor Bożenia Petrus, serdecznie witając zaproszonych gości: wójta Gminy Pierzchnica pana Stanisława Strąka,  Prezesa Społecznego Ruchu Trzeźwości pana Marka Kułana, kierownika Biblioteki Publicznej panią Danutę Sojdę, ks. Mariana Gawinka, rodziców, nauczycieli i oczywiście bohaterów dnia – uczniów. Na wstępie pani dyrektor podsumowała miniony rok szkolny,  gratulowała tym, którzy  pracowali wytrwale i sumiennie, następnie odczytała najlepszych uczniów klas pierwszych  i drugich oraz wręczyła wraz z panią wicedyrektor Teresą Gwadowską i wychowawcami nagrody absolwentom gimnazjum, a także tym uczniom mieli stuprocentową frekwencję. Kolejno Dyrekcja wraz z opiekunami kół i organizacji  nagrodziła trzecioklasistów dyplomami i drobnymi upominkami za działalność: w Szkolnym Teatrze Profilaktycznym, Szkolnym Kole Ligi Ochrony Przyrody, Samorządzie Uczniowskim. Natomiast odchodzącym zawodnikom męskiej i żeńskiej drużyny w piłkę nożną za bardzo dobre wyniki w turniejach wraz z trenerami podarowała piłki.

Tradycją naszego gimnazjum jest również wręczenie nagrody najlepszemu absolwentowi, w tym roku została nim Martyna Ślusarczyk z klasy III b, jednocześnie była ona Finalistką  XII Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Pani dyrektor Bożena Petrus oraz pani wicedyrektor pogratulowały rodzicom uczniów, kończących naukę w gimnazjum, którzy uzyskali celujące i bardzo dobre wyniki  w nauce, wręczając im pamiątkowe listy gratulacyjne.                                                                                                                                       Część oficjalną zakończyło uroczyste przekazanie sztandaru nowemu pocztowi sztandarowemu.

Natomiast część artystyczną – otworzyli uczniowie klas drugich, którzy przygotowali na tę uroczystą akademię krótki występ, w trakcie którego przekazali trzecioklasistom wiele wskazówek życiowych oraz życzenia. Pięknym, wymownym, pełnym podziękowań przedstawieniem,  w którym nie zabrało  piosenek wykonanych przez: Angelikę Wacek, Klaudię Staszewską, Aleksandrę Jędrzejewską oraz Piotra Karolaka, pożegnali się z nami główni bohaterowie dzisiejszego dnia – trzecioklasiści. Tego słonecznego dnia nie obyło się bez łez i wzruszeń. Niewątpliwie najtrudniej do widzenia było powiedzieć tym, którzy uczęszczali do tej szkoły przez dziesięć  lat. Na zakończenie życzenia dla uczniów i nauczycieli złożyła pani dyrektor, pan wójt oraz pani Sojda.

Po chwilach pełnych emocji, wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami rozeszli się do sal, by tam otrzymać świadectwa oraz pożegnać się ze swoją klasą.

S. Bochenek