Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019

Nadszedł ulubiony dzień roku każdego chyba ucznia. Ostatni dzień szkoły. Od dziś zaczynają się wakacje. Tegoroczne zakończenie było niezwykle uroczyste i wyjątkowe. Przede wszystkim dlatego, że szkołę naszą ukończyli ostatni absolwenci wygaszonego gimnazjum oraz pierwsi absolwenci nowej ośmioklasowej szkoły podstawowej. Z tego powodu opuściło mury szkolne naprawdę wielu uczniów.

Zanim jednak uczniowie odebrali swoje świadectwa, zaprezentowali się przed nami ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki. Świadectwo z biało czerwonym paskiem jest powodem do dumy dla każdego ucznia.

Drugim powodem wyjątkowości dzisiejszego dnia było pożegnanie kilku wieloletnich pracowników naszej szkoły. Na zasłużoną emeryturę odeszła pani Grażyna Łacina, nasza wieloletnia księgowa oraz czwórka nauczycieli, pani dyrektor i jednocześnie nauczyciel chemii Bożena Petrus, nauczyciel historii Jadwiga Janus, nauczyciel nauczania zintegrowanego Dorota Kielesińska oraz nauczyciel religii Teresa Kamińska.

Za wieloletnią pracę podziękowali nauczyciele, uczniowie, rodzice, pracownicy niepedagogiczni. Nie brakowało poruszających słów, wzruszających gestów i łez. Lata spędzone w szkole powodują, że staje sie ona niemal drugim domem, miejscem bardzo dobrze znanym. Zakończenie zawodowej kariery to zawsze ogromny przełom i zmiana życiowa, do której, przynajmniej na początku, trudno przywyknąć.

Wszystkim naszym świeżo upieczonym emerytom życzymy realizacji pasji i marzeń, a uczniom i pozostałym nauczycielom udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!

T. Stolarczyk