Zjazd absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum

Pierwszy duży zjazd absolwentów naszej szkoły za nami. Wiele było znaków zapytania przed tym spotkaniem. Czy uda się dotrzeć do absolwentów? Czy będą chcieli przyjechać? Na szczęście, kiedy wybiła godzina 17-ta i pierwsi goście zaczęli się pojawiać na sali gimnastycznej, wiele obaw udało się rozwiać. Zdecydowaną większość stanowili absolwenci, którzy jeszcze trzy lub cztery lata temu byli uczniami szkoły. Jako organizatorzy mogliśmy się cieszyć, iż szkoła nasza dobrze się kojarzy i byli uczniowie chętnie do niej wracają.

Odwiedzili nas również ci, którzy ostatni dzwonek w pierzchnickiej szkole słyszeli nawet kilkadziesiąt lat temu. Co prawda obecny budynek szkoły funkcjonuje od nieco ponad 20 lat, ale duch szkoły unosi się wciąż ten sam, co w starej lokacji. Bardzo miło było spotkać tych, którzy już od dawna w Pierzchnicy nie mieszkają i przyjechali specjalnie, by spotkać się z nauczycielami i trochę powspominać.

Zanim jednak pozwoliliśmy naszym gościom zasiąść do stołów, pan dyrektor Piotr Makuch oprowadził przybyłych po terenie szkoły. Wiele się zmieniło w przeciągu ostatnich kilkunastu lat. Szkołę zdobią murale, wewnątrz budynku funkcjonuje nowoczesna stołówka, radiowęzeł, a uczniowie mogą trenować ulubione sporty na dobrych jakościowo boiskach. Sale lekcyjne też odmienione i zupełnie inne niż kiedyś. Czarna tablica i kreda nie jest już najważniejszym elementem wyposażenia. Jest nim nowoczesny ekran multimedialny, który znacznie ułatwia i urozmaica prowadzenie lekcji. Starsi absolwenci byli pod dużym wrażeniem.

Atrakcyjnym elementem naszego spotkania były pamiątkowe zdjęcia przy pięknie przygotowanej ściance. Opublikowaliśmy je na szkolnym facebooku. Zachęcamy do jego przeglądania. A tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak oczekiwać na kolejny zjazd absolwentów. Do zobaczenia!

Martyna Gaworek

Tomasz Stolarczyk