Wycieczka w Bieszczady

No i stało się…. Długo oczekiwany wyjazd uczniów klas 8 stał się faktem. Wcześnie rano  13 czerwca wyruszyliśmy  na ostatnią wspólną wyprawę. Tym razem udaliśmy się w malownicze regiony Polski, słynące ze spokoju, urokliwych miejsc i niesamowitej atmosfery- w Bieszczady.

Uczniowie ostatnich klas  w ramach projektu „Poznaj Polskę” mieli okazję zobaczyć :Przemyśl, Sanok, a także budzącą zachwyt zaporę w Solinie. Oczywiście nie mogliśmy nie pokusić się o zdobycie górskich szczytów. Odwiedziliśmy schronisko noszące urokliwą nazwę Chatkę Puchatka i choć bajkowego lokatora nie spotkaliśmy, to swoje Małe Co Nieco zjedliśmy na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Budzące zachwyt widoki mogliśmy podziwiać z wieży widokowej na Jeleniowatym w Mucznem i choć tego dnia musieliśmy zmierzyć się z konsekwencjami nocnej ulewy w postaci wszechobecnego błota i kałuż , to jednak wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że było warto.

Ciekawe miejsca, długie nocne rozmowy i piękne wspomnienia na zawsze zostaną w naszej pamięci. Nic dziwnego, że z ciężkim sercem żegnaliśmy się po trzech wspólnie spędzonych dniach. Na szczęście te niesamowite chwile uwieczniliśmy na zdjęciach.

Za pomoc w opiece nad uczniami dziękujemy p. Magdzie Pawłowskiej, p. Piotrowi Hendzlowi i p. Łukaszowi  Żubrowskiemu.

Wychowawcy klas VIII

Monika Drapejkowska