„A niech to gęś kopnie”

31 marca 2016 r. uczniowie klas I b, II a i II b wyjechali do  Teatru Lalki i Aktora ,,Kubuś’’ w Kielcach. W zaprzyjaźnionym teatrze dzieci obejrzały bajkę pt.  „A niech to gęś kopnie”, która przedstawiła  mądrą opowieść o przyjaźni, szczęściu i poszukiwaniu swego miejsca na ziemi. Tytułowa Gęś ratując z opresji mieszkańców kurnika, postanawia ofiarować siebie samą Lisowi jako… danie główne. Niestety, drapieżnik okazuje się być tą ofertą niezainteresowany! Chcąc pozbyć się natrętnej i nieapetycznej przekąski, postanawia zaproponować ją swojemu kumplowi – Wilkowi. Przy bliższym poznaniu jednak chuda i gadatliwa Gęś znacznie zyskuje w oczach Lisa, zdobywając jego sympatię. W spektaklu uczniowie zobaczyli, zarówno płaskie, jak i przestrzenne, kolorowe lalki, odwołujące się do sztuki Paper Art’u. Usłyszeli muzykę, będącą fascynującą zabawą różnymi dźwiękami. Przedstawienie wywarło na dzieciach duże wrażenie, z zapartym tchem śledziły losy głównej bohaterki  i brawami podziękowały aktorom za ich występ. Następnie  aktorka pani  Agata Sobota poprowadziła lekcję teatralną „ Aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”, o doskonaleniu sztuki mówienia. Uczniowie dowiedzieli się, że wystarczy poznać zaledwie kilka prostych zasad prawidłowej edycji głosu, by brzmiał on pięknie i przyciągał uwagę słuchaczy. Wspólny trening: rozgrzewka ciała i aparatu mowy, ćwiczenia oddechowe i dykcyjne. Nauka właściwej postawy podczas występów publicznych, oswajanie nieśmiałości, doskonalenie poprawnej polszczyzny, eliminowanie złych nawyków językowych, takie ćwiczenia w formie zabawy przećwiczyła z dziećmi pani Agata.

Podczas wycieczki opiekę sprawowały wychowawczynie p. A. Kułagowska, p. D. Kielesińska, p. M. Ksel oraz rodzic p. A. Niedziela.

Opiekunowie wycieczki