„Biały Klaun”

W pierwszy dzień wiosny uczniowie klasy Ia i IIc udali się do Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” na przedstawienie  pt. „Biały Klaun”. Bohaterem bajki jest chłopiec, który nie rozróżnia kolorów. Wstydzi się tego, że widzi świat inaczej niż wszyscy. Marzy o tym, żeby w przyszłości zostać  cyrkowym klaunem, tak jak jego rodzice, ale martwi się, że daltonizm mu w tym przeszkodzi. Pewnego razu chłopiec spotyka  w lesie niewidomego starca, który uczy go rozpoznawania kolorów innymi zmysłami. Oczywiste rzeczy, przestają być oczywiste. Jaki kolor ma miłość? Jak smakuje zielony? Czy barwy są wysokie, czy głębokie? Staruszek uczy go też trudnej sztuki zadawania mądrych pytań. Staje się jego duchowym przewodnikiem. Z czasem chłopiec zaczyna rozróżniać barwy. Widzi świat na swój własny – wyjątkowy sposób. Uświadamia sobie, że słabość może stać się siłą, a inny sposób patrzenia – nie znaczy wcale gorszy.

„Biały klaun” – to piękna baśń o poszukiwaniu własnej tożsamości, odwadze zmierzenia się z własnymi słabościami i ciekawej drodze prowadzącej do życiowej dojrzałości.

Po spektaklu z okazji Święta Wody Wodociągi Kieleckie częstowały wszystkie dzieci i dorosłych pyszną wodą z saturatora. Wodociągi wręczyły obu klasom puzzle i książeczki do malowania wodą.

Opiekę podczas wyjazdu sprawowały wychowawczynie: B. Miszczyk i A. Figiel,  a ze strony rodziców  p. A. Stradomska.