Dzień Edukacji Narodowej

Przesądni zapewne obawiali się tej daty. W piątek trzynastego odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniającą rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Szczęśliwie jednak dzień ten przebiegł w naszej placówce w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Wszyscy uczniowie mogli obejrzeć pouczające i dowcipne zarazem przedstawienie przygotowane przez panie Sylwię Bochenek, Monikę Dudkiewicz, Marzenę Wojtkowicz i Marzenę Domżał. Historia edukacji w pigułce odkryła przed nami dzieje nauczania od czasów starożytnych do współczesnych. Przeplatany piosenkami występ bardzo się wszystkim podobał.

Kolejny raz nasi uczniowie pokazali swój aktorski oraz wokalny talent i z przyjemnością się ich słuchało. Szczególne słowa uznania należą się szkolnemu chórowi, który wspaniale śpiewał pieśni towarzyszące poszczególnym epokom historycznym.

14 października każdego roku uczniowie mogą wyrazić swoją wdzięczność i sympatię nauczycielom, ale Dzień Edukacji Narodowej to nie tylko święto nauczycieli. To święto wszystkich pracowników szkoły, a także samych uczniów. To właśnie uczniowie są najważniejszym elementem szkolnictwa, zatem najlepsze życzenia należą się wszystkim!

T. Stolarczyk