Dzień Rodziny w klasie I a

Kocham Cię, Mamo,
Bo serce Twoje bije tak samo jak serce moje…
A kiedy będzie słońce i lato
Pójdziemy sobie na spacer z Tatą…

17 maja 2016 r. w sali nr 16 szkoły podstawowej odbyła się uroczystość klasowa z okazji  Dnia Rodziny, którą przygotowały  dla swoich rodziców dzieci z klasy I a. Na tą wyjątkową uroczystość przybyła duża grupa rodziców, Tatusiów i Mam.  Nie było dziecka, którego rodzica by zabrakło. W montażu słowno-muzycznym dzieci pokazały swoje zdolności aktorskie i muzyczne. Śpiewały pięknie. Było równo i głośno. Niespodzianką była ,,Bajka  z życzeniami” i melodyjny utwór muzyczny, do którego dzieci grały na instrumentach. Tu pokazały, że potrafią rytmicznie wystukiwać rytm i jednocześnie śledzić co pokazuje dyrygent. Odpowiednio reagowali na gesty prowadzącej wychowawczyni.
Rodzice z dumą i łzami w oczach przysłuchiwali się pięknej recytacji wierszy, która przeplatała się z wesołymi  piosenkami. W kolejnej części dzięki czarom małych wróżek, uczestnicy znaleźli się z świecie bajek i baśni. Czerwony Kapturek, wilk, krasnoludki, wróżki, a nawet rybak i złota rybka,  to postaci, które w tym szczególnym dniu kłaniały się nisko wszystkim mamom i tatom, dziękując im za to, że są, kochają i poświęcają się swoim dzieciom. Po głównej części uroczystości na dzieci i ich rodziców czekał słodki poczęstunek, który przygotowali rodzice. Taka uroczystość pozostawia po sobie nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim cementuje więzi rodzinne,  zachowując tym samym tradycje, jakie budowane są w społeczności lokalnej.

                                                                                                                                                                                                                                                 Wychowawczyni klasy Ia  B. Miszczyk