Festyn z okazji Dnia Dziecka

1 czerwca to jedna z najbardziej wyczekiwanych dat w kalendarzu każdego dziecka. Tego dnia dorośli dokładają szczególnych starań, aby ich pociechy były zadowolone i szczęśliwe. Podobnie było w naszej szkole. Rada Rodziców zorganizowała bowiem fantastyczny festyn dla wszystkich uczniów zarówno Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum.Impreza rozpoczęła się o 9 rano. Profesjonalna firma przygotowała dmuchane zjeżdżalnie i inne urządzenia, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci zarówno młodszych, jak i starszych. Przez kilka godzin kolejki do wszystkich zabaw nie zmniejszały się, ponieważ każdy chciał jak najdłużej skakać i biegać na rozłożonych urządzeniach.

Kolejną atrakcją była zupełnie darmowa wata cukrowa i popcorn, które można było spożywać bez żadnych ograniczeń, pod warunkiem wszakże, że miało się cierpliwość czekać w długiej kolejce. Amatorów tych pyszności nie brakowało, ponieważ do samego końca festynu wciąż byli chętni na kolejną porcję. Rekordziści chwalili sie przeszło dwudziestoma spałaszowanymi watami cukrowymi!

Nieco starsi uczniowie znakomicie odnaleźli sie w rozgrywkach sportowych. Rozegrano kilkanaście meczy w piłkę nożną oraz w siatkówkę. Bardzo cieszy fakt, że tak wielu uczniów preferuje czynny wypoczynek i chce uprawiać sporty.

Podsumowując, impreza była bardzo udana. Bez wątpliwości był to jeden z najlepiej zorganizowanych festynów z okazji Dnia Dziecka w historii Szkoły. Świadczą o tym najlepiej pełne entuzjazmu i zadowolenia wypowiedzi uczniów. Wszyscy mają nadzieję, że w przyszłym roku również będą mogli się bawić na takim festynie.

Tomasz Stolarczyk